BeinCryptoKriptohaber

Wall Street Devleri New Texas Borsasını (TXSE) Destekledi

Wall Street Journal (WSJ), Wall Street devleri BlackRock ve Citadel Securities tarafından desteklenen bir grubun Teksas’ta yeni bir ulusal borsa açtığını bildirdi. Texas Menkul Kıymetler Borsası (TXSE), New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Nasdaq’ın düzenleyici ortamına meydan okumayı hedefliyor.

Bu hamle, Nasdaq ve NYSE’deki uyumluluk maliyetlerinden kaynaklanan artan memnuniyetsizlikten yararlanmayı ve daha CEO dostu bir ortam sunmayı amaçlıyor.

TXSE, 2025 Lansmanı İçin Finans Devlerinden Güçlü Destek Aldı

Aksine NYSE’nin hakimiyeti ve Nasdaq’ın ABD kurumsal hisse senedi listelemelerinde yer alan TXSE’nin Citadel Securities ve BlackRock gibi destekçileri önemli destek sağlıyor. Bu firmalar daha önce Member Exchange (MEMX) gibi diğer yeni borsaları desteklemişti.

Bir Kale sözcüsü onaylanmış şirketin TXSE’de yatırımcı olduğu. Ayrıca TXSE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su James H. Lee de LinkedIn gönderisinde her iki firmanın da bu projeye dahil olduğunu doğruladı.

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En Yeni 7 Blockchain Hisse Senedi

“BlackRock ve Citadel Securities gibi dünyanın en büyük finans kurumları ve likidite sağlayıcılarından bazılarının yanı sıra ülkenin dört bir yanından önde gelen iş liderleri de dahil olmak üzere iki düzineden fazla yatırımcımıza desteklerinden dolayı müteşekkiriz. Yaklaşık 120 milyon dolarlık sermaye ile TXSE’nin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıt yaptıran en iyi sermayeye sahip borsa katılımcısı olması bekleniyor.” dedi. yazdı.

TXSE’nin sahip olduğu güvenli yatırımcılardan yaklaşık 120 milyon dolar. Ayrıca bu yılın sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıt belgelerini sunmayı planlıyor. Operasyonların 2025 yılında başlaması ve ilk listelemenin 2026 yılında yapılması planlanıyor.

Değişim tamamen elektronik olacak ancak fiziksel olarak Dallas’ta mevcut olacak. Aynı zamanda birincil ve ikili listeler için rekabet etmeyi de amaçlamaktadır. borsada işlem gören ürünler dahil.

Teksas aktif olarak daha fazla finansal iş çekmenin yollarını arıyor ve Delaware Kançılarya Mahkemesi sistemine alternatif olarak Teksas İş Mahkemeleri’nin kurulması eyaletin artan öneminin altını çiziyor.

Örneğin Tesla, tartışmalı bir mahkeme kararının ardından şirketini Delaware’den Teksas’a taşımayı düşünüyor. Bu gelişme Teksas’ın büyük bir finans merkezi olarak itibarını daha da artırabilir.

Lee, “Teksas’ın gelişen ekonomisi ve ABD’nin güneydoğu çeyreğindeki eyaletler arasındaki güçlü ekonomik büyüme ve nüfus artışı, işletmeler ve nihayetinde TXSE için inanılmaz fırsatlar sunuyor” dedi. görüş bildirdi.

Kripto topluluğu heyecanla memnuniyetle karşılandı Bu son gelişme, özellikle de BlackRock CEO’sunun Larry Fink iyimserliğini dile getirdi Bitcoin borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) hakkında ve tokenizasyon potansiyeli. Ocak ayındaki iShares Bitcoin ETF lansmanının ardından, Fink, ETF’lerin potansiyelini vurguladı tüm finansal araçlarda devrim yaratmak.

BlackRock’ta iShares’in ahlak anlayışını ve felsefesini tüm şirkete entegre eden büyük bir mimari değişikliği tartıştı. Bu, ETF devriminin yalnızca yarısının tamamlandığı yönündeki inançlarını yansıtıyor.

Fink, varlık depolama teknolojileri olarak ETF’ler ve Bitcoin arasında paralellikler kurdu. Her hisse senedi ve tahvilin defteri kebirde kendine özgü bir tanımlayıcıya sahip olmasını, bireyselleştirilmiş yatırımcı kimliğinin belirlenmesine ve yasa dışı faaliyetlerle ilgili sorunların ortadan kaldırılmasına olanak tanıyacağını öngördü.

Devamını oku: Blockchain’de Tokenizasyon Nedir?

“Fakat en önemli şey, stratejileri özelleştirebilmemizdir. tokenizasyon. Yani, eğer her birey olsaydı, anında çözüme kavuşurduk. Tahvil ve hisse senedi ödemelerinin tüm maliyetlerini düşünün. Ancak bir tokenizasyona sahip olsaydınız her şey anında gerçekleşirdi çünkü bu yalnızca bir satır öğesidir. Ve bunun finansal varlıklar için teknolojik bir dönüşüm olduğuna inanıyoruz” diye özetledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/txse-stock-exchange-blackrock-citadel-backing/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir