BeinCryptoKriptohaber

Warren Buffett Bitcoin ve Kriptodan Nasıl Kazanç Sağlıyor?

Bitcoin ve kripto paranın gözü pek eleştirmeni Warren Buffett, çoğu zaman göz ardı ettiği varlık sınıfının faydalarından dolaylı olarak yararlanıyor.

Buffett’ın yatırım holdingi Berkshire Hathaway, iyi belgelenmiş şüpheciliğine rağmen, kripto pazarında faaliyet gösteren bir şirketin hissesinden önemli kazançlar elde ettiğine tanık oluyor.

Warren Buffett Kripto Parayı Nasıl Kazanca Dönüştürüyor?

Buffett’ın rehberliği altındaki Berkshire Hathaway, uzun süredir güçlü nakit akışına ve sağlam iş modellerine sahip şirketlere yatırım yapmanın değerini savunuyor. Bu yaklaşım, şirketin piyasa dalgalanmalarında dikkate değer bir esneklikle yol almasına yardımcı oldu.

Henüz, Buffett’ın Bitcoin’e karşı nefreti ve kripto tutarlı bir tema oldu ve 2018’deki bir röportajda kripto para birimlerinin aslında hiçbir şey üretmediğini ve değerlerinin yalnızca bir sonraki kişinin daha yüksek bir fiyat ödeme isteğine bağlı olduğunu belirtti.

“Bana dünyadaki tüm Bitcoin’in size ait olduğunu söyleseydiniz ve bunu bana 25 dolara teklif etseydiniz kabul etmezdim çünkü onunla ne yapardım? Öyle ya da böyle onu sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak” dedi Buffett.

Ancak Berkshire Hathaway’in yatırım stratejisi, kripto pazarına yönelik incelikli bir yaklaşımı ortaya koyuyor. Firma Nu Holdings’e önemli bir yatırım yaptı. Bu, 2022’de kripto para ticareti için bir platform olan Nucripto’yu başlatan Brezilyalı bir fintech şirketidir.

Buffett’ın kişisel duruşuna rağmen şirketinin kriptoyu benimseyen bir kuruluşa adım atması, sektörün potansiyel kârlılığının kabul edildiğini gösteriyor.

Nu Holdings öne çıkan bir performans sergiliyor Berkshire Hathaway’in portföyü. 2021’deki ilk 500 milyon dolarlık yatırımın ardından 250 milyon dolarlık ek yatırımdan bu yana şirket değerinin arttığını gördü ve hisse senedi fiyatları yalnızca 2024’te neredeyse %50 arttı. Bu performans, 2023’teki etkileyici performansın ardından geldi ve hisse senedi değerinde neredeyse %100’e yakın bir artış yaşandı.

Nu Holdings Hisse Performansı
Nu Holdings Hisse Performansı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu stratejik yatırım, geleneksel yatırımcıların bile dijital para birimlerinin artan etkisinin farkına vardığı pazarlardaki olası bir değişimi yansıtıyor. Bitcoin’in 2024’teki muhteşem performansıBaşlıca endeksleri geride bırakarak Buffett’ın ileriye dönük yatırım stratejisine daha fazla ilgi katıyor.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Buffett’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik kişisel görüşleri değişmese de Berkshire Hathaway’in portföyündeki kripto ile ilgili girişimlerin finansal başarısı, duruşunun yeniden değerlendirilmesine yol açabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/warren-buffett-profit-bitcoin-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir