BeinCryptoKriptohaber

XRP Fiyatı 380 Günlük Formasyonun Sona Yaklaşıyor: Sırada Ne Var?

XRP fiyatı daha önce çıkış yaptığı uzun vadeli yatay destek alanının üzerinde duruyor.

XRP kısa vadeli alçalan direnç trend çizgisinin altında işlem görüyor ve alçalan bir üçgen oluşturuyor.

XRP Üçgenin Sonuna Yaklaşıyor

XRP fiyatı yükselen bir destek trend çizgisiyle birlikte arttı Artış, temmuz ayında yıllık en yüksek seviye olan 0,95 dolara ulaştı.

Yukarı yönlü hareket aynı zamanda Eylül 2022’den bu yana mevcut olan uzun vadeli yatay direnç alanından da bir kırılmaya neden oldu.

Fakat, XRP o zamandan beri alçalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Fiyat birçok kez reddedildi (kırmızı simgeler).

XRP trend çizgileri bir araya gelerek simetrik bir üçgen oluşturuyor, nötr bir model olarak kabul edildi. XRP hızla formasyonun sonuna yaklaşıyor ve bu noktada belirleyici bir hareket bekleniyor.

XRP Fiyat Hareketi
XRP/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar bunun tam tersini gösteriyor. RSI trendin yönünü belirlemeye yardımcı olmuyor. RSI 50 seviyesinde, bu da belirsiz bir trendin işareti.

XRP Fiyat Tahmini: Fiyat Bir Sıçramayı Başlatabilir mi?

günlük zaman diliminin teknik analizi aşağı yönlü bir görünüm sunuyor. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI’dır.

Fiyat hareketi, Kasım 2023’ten bu yana var olan kısa vadeli simetrik bir üçgeni gösteriyor. Eğer öyleyse, XRP desteğinden 0,55 dolardan ayrılıyor.

Günlük RSI da düşüyor ve 50’nin altına düşüyor. Yükseliş eğilimi yaratsa da bu henüz doğrulanmadı.

Eğer XRP 0,55 dolar desteğinin altında günlük kapanışa ulaştı0,46 dolardaki bir sonraki en yakın desteğe %15 düşebilir. İlginç bir şekilde, Kripto para analisti Ben Armstrong, XRP fiyatının yakında yükseleceğine inanıyor. Şu tweeti attı:

Bana deli diyebilirsin ama inanıyorum ki $XRP pompa Pazartesi gün sonunda başlar.

XRP Fiyat Hareketi
XRP/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü XRP fiyat tahminine rağmen0,55 dolar bölgesindeki güçlü bir sıçrama, 0,60 dolarlık azalan direnç trend çizgisine doğru %10’luk bir sıçramayı tetikleyebilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/xrp-pattern-resolve/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir