Crypto BriefingKriptohaber

Yaklaşan Meclis bütçe tasarısı SEC’in SAB 121 finansmanını kısıtlayabilir

Bu makaleyi paylaş

FOX Business muhabirine göre, bugün saat 08:30 ET için planlanan Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Meclis Tahsis Alt Komitesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tahsis edilen fonları SAB 121 ve onun iklim açıklama kuralını uygulamak için kullanmasını yasaklayabilir. Eleanor Terrett.

SEC’in SAB 121’i uygulamak için tahsis edilen fonları kullanmasını özellikle engelleyen bir politika belirleyici – Kaynak: Eleanor Terrett

Terrett, tasarının SEC’in 2025 mali yılı için toplam finansmanına yalnızca 2 milyar dolar tahsis edilmesini önerdiğini, bunun 2,59 milyar dolardan az olduğunu söyledi. bütçe Mart ayında SEC Başkanı Gary Gensler tarafından önerildi.

Ek olarak, SEC’in “agresif” olarak tanımlanan Uygulama Bölümü’ne sağlanan fon da 168 milyon dolar azaltılacak.

Temsilciler Meclisi’nin tasarıyı geçirmesi muhtemel olsa da Senato’nun tutumu belirsizliğini koruyor. Ancak Terrett, Senatör Schumer gibi önemli isimlerin de aralarında bulunduğu bazı Senato Demokratlarının daha önce SAB 121’in iptali yönünde oy kullanması nedeniyle görünümün hala iyimser olduğunu belirtti. Ayrıca geçmişteki benzer bir karar, HJ Res. 109, bir miktar Demokrat destek kazandı.

Bu iki partili destek, SAB 121’in finansmanını engelleme hükmünün tasarının son versiyonunda kalma olasılığını artırıyor.

Terrett’e göre SEC Komiseri Mark Uyeda, SAB 121’in devrilmesini açıkça destekledi ve SEC’in uygulama yöntemini uygun kural koyma prosedürlerini atlamak ve kontrol ve dengeleri baltalamakla eleştirdi.

Mart 2022’de yayınlanan 121 Sayılı Personel Muhasebesi Bülteni (SAB 121), saklama faaliyetleri yürüten bankacılık ve finans kuruluşlarının mali tablo dipnotlarında açıklamalara yer vermesini zorunlu kılmaktadır.

Finansal kuruluşlar, sermaye ve likidite rezervi tutma ihtiyacı ile birlikte bilanço içi zorunluluğun, bu hizmetleri sunmanın kendileri için caydırıcı derecede pahalı hale getirdiğini ileri sürmüştür.

Mayıs ayında ABD Meclisi ve Senatosu HJ Res. 109, SEC’in tartışmalı kuralını tersine çevirmeyi hedefliyordu. Senato onayını kesinleştiriyor 16 Mayıs’ta.

Ancak Başkan Biden bu kararı veto etti 31 Mayıs’ta bu açıklamanın SEC’i zayıflatacağı ve tüketiciler ile yatırımcılar için risk oluşturacağı yönündeki endişeleri dile getirdi.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/house-blocks-sec-sab-121-funding/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir