BeinCryptoKriptohaber

Yapay Zeka Üzerindeki Tether Bahisleri Kripto İçin Neden Büyük Olabilir?

Tether, bir stabilcoin Piyasa değeri 100 milyar doları aşan ihraççı, Yapay Zekaya (AI) doğru stratejik bir dönüş yaptığını duyurdu.

Bu genişleme, blockchain endüstrisini ve yapay zekayı birleştirmeyi amaçlayan stablecoin devi için cesur bir hamle anlamına geliyor.

Tether Yapay Zekaya Dönüyor

Tether’in niyet AI teknolojilerinin daha erişilebilir ve verimli hale getirilmesinde önemli bir rol oynamaktır. Yenilenebilir enerji, telekomünikasyon ve Bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki önemli varlığıyla Tether, artık kendisini açık ve şeffaf yapay zeka gelişiminin savunucusu olarak konumlandırıyor.

Bu, yapay zeka teknolojilerinin merkezileştirilmesinin mahremiyet ve tekelci uygulamalar etrafında tartışmalara yol açtığı bir zamanda geldi. Geçtiğimiz ay sosyal medya platformu X’te düzenlenen bir etkinlikte Elon Musk bir açıklama yaptı: ifade AI tekellerinin bakışlarıyla ilgili.

“Yapay zeka alanında birden fazla oyuncunun olmasının bir değeri var. Musk, bunun sadece bir tekel ya da ikili bir durum olmasını istemezsiniz” dedi.

Tether bu endişeleri gidermeyi planlıyor açık kaynaklı, çok modlu yapay zeka modellerinin geliştirilmesine odaklanarak. Bu tür çabalar yapay zeka teknolojisini demokratikleştirmeyi, yeniliği teşvik etmeyi ve erişimi genişletmeyi amaçlıyor. Şirket ayrıca yapay zeka çözümlerini pazar odaklı ürünlerine entegre edecek ve gerçek dünyadaki sorunları çözmek için kripto ve yapay zekanın kesişme biçimini dönüştürecek.

Şirket, yapay zeka hedefleriyle uyumlu olarak, şirkete ilgi çekmek için küresel bir işe alım kampanyası duyurdu. en iyi yapay zeka yeteneği.

Tether CEO’su Paolo Ardoino şirketin vizyonunu dile getirerek yapay zekanın dijital ve fiziksel dünyalardaki etkisini vurguladı. Ayrıca Tether’in Northern Data Group’a yaptığı yatırım ile şirketin daha geniş hedefleri arasındaki sinerjiyi de vurguladı.

Ardoino, “Bugünkü duyuru Tether içinde yeni bir bölüm kuruyor, yapay zeka sınırlarını yeniden tanımlıyor ve gizliliği koruyan açık yapay zeka teknolojisini demokratikleştirirken yenilik, kullanışlılık ve şeffaflık için endüstri kriterlerini belirliyor” dedi.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 9 Yapay Zeka (AI) Kripto Para Birimi

Tether’in bu stratejik dönüşü, dünyada önemli bir anı işaret ediyor Kripto para birimi ve yapay zekanın yakınsaması. Bu iki dönüştürücü teknolojinin sınırlarının giderek bulanıklaştığı bir gelecek öneriyor ve her iki sektör için de geniş kapsamlı sonuçlar doğurabilecek ilerlemeler vaat ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/tether-new-focus-artificial-intelligence/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir