BeinCryptoKriptohaber

Yatırımcıların Bilmesi Gerekenler

Neredeyse 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin süresi bu Cuma günü dolacak. Dahası, piyasalar ETF lansmanı sonrası yaşanan düşüşten toparlandı ancak türevlerin vadesinin dolması hafta sonu fiyatları daha da yükseltebilir mi?

Yaklaşık 22.000 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi 2 Şubat’ta dolacak. Bu haftanın sona erme olayı geçen haftaya göre çok daha küçük büyük ay sonuama yine de neredeyse bir milyar dolar değerinde sözleşme var.

Bitcoin Opsiyonlarının Sona Ermesi

Greeks Live’a göre bu Cuma günkü süresi dolan Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin kavramsal değeri 960 milyon dolar. Satım/alma oranı 0,66’dır; bu, daha fazla alım veya uzun sözleşmelerin satım veya kısa sözleşme olarak satıldığı anlamına gelir.

Maksimum acı noktası veya çoğu kaybın gerçekleştiği fiyat 42.000 dolardır. Bununla birlikte, 50.000 dolarlık kullanım fiyatında hala çok fazla açık pozisyon var ve bu seviyede 14.191 çağrı sözleşmesi bulunuyor. Deribit’e göre bunların kavramsal değeri 610 milyon dolar.

Ayrıca 45.000 $ seviyesinde çok sayıda OI var ve bu kullanım fiyatında 12.307 çağrı sözleşmesi var.

Bitiş tarihine kadar Bitcoin opsiyonları OI.  Kaynak: Deribit
Bitiş tarihine kadar Bitcoin opsiyonları OI. Kaynak: deribit

Greeks Live, kripto piyasasının bu hafta nispeten yatay seyrettiğini belirtti ve şunları ekledi: göreceli ve zımni oynaklık şuydu:ana terimler için düşüş eğilimi gösteriyor.”

“Bitcoin spot ETF’leri, kripto piyasasına artan sermaye getirmeye başlıyor. gri tonlamalı satış yavaşlar. Bir sonraki büyük vızıltı ise spekülasyonlar. Bitcoin yarılanmasıBu yıl da yükseliş sinyali olmaya devam ediyor.”

Devamını oku: Bir Profesyonel Gibi Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Opsiyonları Nasıl Ticaret Yapılır?

Kripto Piyasası ve Ethereum Opsiyon Güncellemesi

Süresi dolan Bitcoin opsiyonlarına ek olarak, 230.000 Ethereum sözleşmesinin de süresi bu Cuma günü doluyor. Bunların kavramsal değeri 530 milyon dolar ve satım/alma oranı 0,33, bu da uzun sözleşmelerin üç kat daha fazla satıcısı anlamına geliyor.

ETH opsiyonları için maksimum sıkıntı noktası şu anki spot piyasa fiyatı olan 2.300 dolardır.

Kripto piyasaları son 24 saatte %2,3 oranında değer kazandı. toplam kapitalizasyon 1,73 trilyon dolara ulaştı. Ancak spot piyasalar son iki ayda oluşan yatay bir kanalda kalmayı sürdürüyor.

Toplam kripto piyasa değeri.  Kaynak: CoinGecko
Toplam kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinGecko

Bitcoin fiyatları Cuma sabahı Asya ticaret seansında %2,6 artışla 43.000 $ fiyat seviyesini geri aldı. Varlık, ETF’nin lansman gününden bu yana 44.000 doların üzerine çıkamadı, bu nedenle opsiyonların süresinin dolmasının çok fazla bir etkisi olması pek olası değil.

ETH fiyatları Varlık 2.300 doları geri kazandığında %2 arttı, ancak geçen hafta yatay işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/1b-bitcoin-options-expiry-boost-weekend-prices/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir