BeinCryptoKriptohaber

Yeni Davada CFTC, Ethereum ve Litecoin’in Emtia Olduğunu Söyledi

Emtia Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin’i (LTC) emtia olarak belirleyerek kripto para birimlerinin düzenleyici gözetiminde bir emsal oluşturdu.

Bu açıklama, CFTC’nin kripto para borsasına karşı yürüttüğü sivil yaptırım eyleminin bir parçası olarak geldi. KuCoinuygun kayıt olmadan yasa dışı borsa dışı emtia işlemleri yapmakla suçlanıyor.

CFTC Tarafından Ethereum ve Litecoin Etiketli Emtialar

Yasal işlem, cezai yaptırımın hemen ardından geliyor KuCoin’e yöneltilen suçlamalar ve kurucuları Adalet Bakanlığı tarafından. ABD’de faaliyet gösteren kripto para borsalarına uygulanan sıkı yaptırım önlemlerine dikkat çekiyor.

şikayet özellikle hedefler KuCoin’in ticaret uygulamaları. Bunlar arasında, CFTC’nin artık kesin bir şekilde emtia olarak kategorize ettiği Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in kayıt dışı ticareti de yer alıyor.

“KuCoin siparişleri talep etti ve kabul etti, marja göre mülk kabul etti ve Bitcoin (BTC), Ether (ETH), ve Litecoin (LTC),” uyumlu yazısını okuyor.

Devamını oku: ABD’li Kripto Yatırımcıları için En İyi 15 KuCoin Alternatifi

Bu düzenleyici hamlenin piyasa üzerinde önemli etkileri var, özellikle de devam eden tartışmalar ışığında. Kripto para birimlerinin emtia olarak sınıflandırılması veya menkul kıymetler. Özellikle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETH’yi bir para birimi olarak sınıflandırmak için yasal bir kampanya araştırdığını gösteren son raporlar ile birlikte. güvenlik.

Ancak CFTC’den gelen bu gelişme, Ethereum’un emtia statüsünün güçlendirilmesine yöneliktir. Kripto para birimlerinin doğası hakkında devam eden yasal söylemi potansiyel olarak etkileyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/cftc-ethereum-litecoin-commodities-kucoin-lawsuit/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir