Crypto BriefingKriptohaber

zkSync tabanlı zkLink Nova toplu Katman 3 toplaması Ethereum ana ağında yayına giriyor

Bu makaleyi paylaş

Varlıkların blok zincirler arasında taşınmasını kolaylaştıran bir altyapı katmanı olan zkLink, başlatıldı bugün halka açık Nova ana ağı, zkSync’in ZK Stack’ını kullanan ilk Toplu Katman 3 zkEVM toplama ağıdır.

Likidite parçalanması, çok zincirli dApp geliştirme karmaşıklıkları ve yalıtılmış varlıklar ve uygulamalar gibi kritik zorlukları ele alan zkLink Nova’nın Toplu Katman 3 Toplama’sı kapsamlı bir çözüm sunar.

Ana ağın Arbitrum, Linea, Manta, Mantle ve zkSync dahil olmak üzere önde gelen Katman 2’lerle entegrasyonu, Ethereum ekosistemi boyunca likiditeyi ve varlık transferlerini artıran bir bağlayıcı katman oluşturur.

zkLink’in CEO’su ve kurucu ortağı Vince Yang, “Bu, hem zkLink hem de daha geniş Ethereum ekosistemi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor çünkü dApp’ler daha geniş likiditeye ve daha fazla kullanıcıya erişebilecek ve potansiyel olarak mevcut L2 varlıkları için heyecan verici yeni kullanım durumlarının kilidini açacak” dedi.

Katman 2’lerin zkLink Nova ile entegrasyonu, daha birleşik ve verimli bir blockchain ekosistemine yönelik kolektif bir çabayı temsil eder. zkLink Nova’nın Toplu Katman 3’ünün genel amaçlı mimarisi, geliştiricilerin Solidity akıllı sözleşmelerini kullanarak dApp’leri daha verimli bir şekilde oluşturmasına, dağıtmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanır.

Nova Toplu Katman 3 ortamı, köprülere ve gaz ücretlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak güvenlik risklerini azaltır ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Ağ, ZK Kanıtlarını dahil ederek her işlemin işlenmeden önce doğrulanmasını sağlayarak Ethereum düzeyinde güvenlik sağlar.

“Nova Toplanmış Katman 3 ana ağı, zkLink’in Nexus yerleşim katmanı teknolojisi aracılığıyla ZK kanıt doğrulaması için birincil toplama olarak Linea’yı kullanıyor. Güvenli, EVM eşdeğeri ve uygun maliyetli olan Nova, daha hızlı çok zincirli durum senkronizasyonu ve Ethereum ağına yerleşen kesin kesinlik için Linea’nın ZK-Rollup’ından yararlanıyor” dedi Linea Ürün Lideri Declan Fox.

Kullanıcılar, sorunsuz bir şekilde işlem yapmak veya dApp ekosistemiyle etkileşime geçmek için varlıklarını zkLink Nova’nın birleşik platformuna yatırabilir.

zkLink’in Nova ana ağının lansmanı, şirketin geçen yıl Coinbase Ventures gibi önde gelen yatırımcıların katılımını da içeren 10 milyon dolarlık başarılı stratejik finansman turunun hemen ardından gerçekleşti.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Diego Almada Lopez, https://cryptobriefing.com/zklink-nova-mainnet-launch/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir