Crypto BriefingKriptohaber

ZKSync, ‘topluluk odaklı’ bir yönetim sistemi olan ZK Nation’ı tanıtıyor

Bu makaleyi paylaş

Ethereum Layer 2 ağı ZKSync, ZK Nation adında yeni bir “topluluk odaklı” yönetim sistemini tanıttı. ZK Nation’ın tanıtılması, projenin token oluşturma etkinliğini ve bu ay ağı daha da merkezileştirmesi beklenen bir airdrop’u gerçekleştirme planlarıyla örtüşüyor.

Yeni sisteme göre Blog yazısıtopluluk “ZKSync protokolünü yönetmek, savunmak ve büyütmek için ortak bir amaç tarafından yönlendiriliyor.”

Yeni yönetişim sistemi, ZKSync token sahiplerinin teklifler sunarak, protokol yükseltmelerine oy vererek ve ağ parametresi değişikliklerini tartışarak protokolün geliştirilmesine aktif olarak katılmasını sağlayacak. ZKSync, yakın zamanda kripto endüstrisinin eleştirilerine maruz kalan bir protokol geliştirme firması olan Matter Labs tarafından geliştirilmiştir. sıfır bilgi ticari marka teklifi.

ZK Nation’a göre yeni yönetim sistemi, görünüşte toparlamaların olgunluğunu değerlendirmek için bir çerçeve oluşturan “güçlü sosyal ve teknik ademi merkeziyetçilik garantilerinin” sürdürülmesinin önemini ortaya koyacak.

ZK Nation üç zincir üstü yönetim organı aracılığıyla faaliyet gösterecek: Token Meclisi, Güvenlik Konseyi ve Muhafızlar. Bu yönetişim organları, Token Meclisi için maksimum korumayı sağlamak için farklı yasal yapılar içerisinde çalışacak ve ZKSync’in akıllı sözleşmeleri ve ilk delegasyon ve Tally’deki oylama portalı gibi koordinasyon kanalları ile etkileşime girecek.

Token Meclisi, oylama yetkisini temsilcilere devreden token sahiplerini içerecek, Muhafızlar ise veto yetkilerini kullanarak ve ZKSync ağıyla ilgili acil durum eylemlerini başlatarak veya onaylayarak ZK Credo’nun değerlerinin koruyucusu olarak hareket edecek.

Yüksek teknik ve vasıflı profesyonellerden oluşan Güvenlik Konseyi, onaylanmış protokol yükseltmeleri için teknik incelemeler sağlayarak protokolün ve ağın teknik güvenliğini koruyacaktır.

ZKSync, yenilikçiliği ileriye taşımaya kararlı olduğunu iddia ediyor sıfır bilgi kanıtlarıbütünlüğü ve güvenliği temel alan bir protokole dayalı olarak milyarlarca kişiye dijital egemenlik sağlayan, sürekli büyüyen, doğrulanabilir bir blockchain ağını kolaylaştırıyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/zksync-zknation-decentralized-governance/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir